ECI Corp. – identyfikacja wizualna oraz broszura firmowa

ECI Corp. – identyfikacja wizualna oraz broszura

Na przełomie zimy i wiosny 2021 zaprojektowałem prostą identyfikację wizualną dla firmy ECI Corp. W zakres prac wchodziło opracowanie logo, wizytówek, papieru firmowego, broszury firmowej oraz szablonu oferty do edycji na platformie Canva.

ECI Corp. to firma zajmująca się doradztwem prawnym w zakresie budowlanym, konstrukcyjnym i innowacji.

Projekt graficzny logo oraz identyfikacji wizualnej

Koncepcja logo ECI Corp. opiera się na sygnecie skonstruowanym na prostokątnej siatce, dzielącej jego powierzchnię na jednakowe kwadraty. Kwadraty te układają się w linie, linie zaś odzwierciedlają kształty liter e, c, i.

Znak ECi Corp. pomyślany jest tak, aby dobrze prezentował się w nadruku srebrną folią hot na ciemnoszarym tle.

Symbol ma techniczny, konstrukcyjny charakter, jest geometryczny, a zatem przewidywalny, wyliczalny, stabilny. Przywodzi na myśl rozwiązania inżynieryjne, a przy tym wykazuje podobieństwo do układu scalonego, co konotuje innowacyjność, technologiczność.

Logotyp zapisany jest czcionką korespondującą z sygnetem pod względem grubości linii i zachowania kątów prostych. Pojawiające się w niej zaokrąglenia i skosy nie burzą stabilnego odbioru wizualnego całości, za to dodają mu nieco dynamiki.

Broszura firmowa

Projekt graficzny broszury firmowej nawiązuje do estetyki wykreowanej przez logo. Kolorystyka layoutu to skala szarości, rozświetlana jedynie kolorowymi fotografiami. Elementy zdobnicze nawiązują do kształtu sygnetu. Długość wierszy tekstu oraz interlinia zapewniają wygodną lekturę, całość sprawia natomiast wrażenie uporządkowania i nowoczesności, co dobrze oddaje ducha firmy.

Wizualizacja broszury ECI Corp.
Wizualizacja frontu okładki broszury ECI Corp.
Wizualizacja broszury ECI Corp.
Wizualizacja pierwszej strony broszury ECI Corp. w wariancie koreańskim
Wizualizacja broszury ECI Corp.
Wizualizacja drugiej i trzeciej strony broszury ECI Corp. – wersja polska
Wizualizacja broszury ECI Corp.
Wizualizacja końcowych stron broszury ECI Corp. – wariant angielski
Wizualizacja broszury ECI Corp.
Wizualizacja okładki broszury ECI Corp.